Spływ kajakiem z dzieckiem – jak się przygotować?

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie czy spływ kajakiem z dzieckiem jest dobrym pomysłem. Może się wydawać, że kajakarstwo to sport zarezerwowany tylko i wyłącznie dla dorosłych, jednak jest to nieprawdą. Zapewniamy Was, że dzieci również świetnie odnajdą się w kajaku, a przy okazji będą miały wielką frajdę z wycieczki jaką dla nich zorganizujecie.

Jednak sprawa nie jest taka oczywista i przed taką wyprawą należy się odpowiednio przygotować. Spływ kajakiem jest jedną z atrakcji, które pozwalają spędzić czas w ciekawy sposób, a przy tym daje mnóstwo radości zarówno dla dzieci jak i rodziców. Spływy kajakiem są świetną alternatywą, aby spędzić dzień w sposób aktywny.

Nie ma żadnej granicy wiekowej co do udziału dzieci w spływie kajakiem. Śmiało możemy zabrać ze sobą już kilkuletnie dziecko, jednak musimy być w odpowiedni sposób przygotowani. Na początek warto pamiętać iż podstawową kwestią udziału dziecka w spływie kajakiem są jego chęci. Jeśli ono ich nie wykazuje, a wręcz nie chce uczestniczyć w takiej formie aktywności nie warto robić tego na siłę i zmuszać go w żaden sposób.

Co zabrać ze sobą na spływ kajakiem z dzieckiem?

Podstawą jest również odpowiedni ekwipunek. Dziecko musi być ubrane w kamizelkę ochronną w odpowiednim rozmiarze. Bezwzględnie trzeba także pamiętać o nakryciu głowy, kremie z filtrem, środkach na komary, dodatkowym ubraniu, butach plażowych, zapasie jedzenia oraz picia, a także o zabawkach. Przed wyruszeniem warto zapoznać się z prognozą pogody, jednak nie należy jej w zupełności ufać. Zabierzmy ze sobą również ubrania dodatkowe na wypadek wywrotki lub ochłodzenia. Zabrany ze sobą bagaż należy zabezpieczyć na wypadek zamoczenia, tutaj z pomocą przyjdą nam worki wodoszczelne. Bezwzględnie trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu elektroniki, dokumentów oraz kluczyków od samochodu. Najlepiej takie rzeczy spakować w specjalne wodoodporne opakowania i schować w dużym bagażu, aby na wypadek wywrotki nie utonęły na dnie wody. Małą paczkę znacznie trudniej będzie nam znaleźć.

Sami widzicie Drodzy Czytelnicy, że spływ kajakiem z dzieckiem nie musi być straszny i nudny. Przy odpowiedniej organizacji dziecko z pewnością będzie zachwycone zaplanowaną atrakcją.