Przewoź łodzią po rzece w Krutyni

Spływy z Flisakiem po rzece Krutyni

Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych, ale w szczególności do osób i grup, dla których kajak i spływ kajakowy Krutynią, może wydawać się zbyt trudny. Jest to świetny i bezpieczny pomysł na spędzenie czasu nad wodą.

Na życzenie klienta organizujemy też nocne spływy łodziami z lampionami. Spływy również na życzenie możemy urozmaicić po zakończeniu, o ognisko grilla oraz inne temu imprezy towarzyszące.

Spływ łodziami to doskonała lekcja przyrody dla dzieci i młodzieży połączona z wypoczynkiem i zabawą a dla dorosłych wspaniały relaks i odprężenie.

Krótka charakterystyka spływu pychówkami

Spływ łodziami to dobra zabawa dla najmłodszych i wspaniały wypoczynek dla dorosłych. Każda łódź ma Flisaka, który dba o wygodę i bezpieczeństwo swoich pasażerów. Czas trwania spływu to około 1,5 godz. Pływamy najbardziej atrakcyjnym odcinkiem rzeki Krutyni w rezerwacie Krutynia od jeziorka Krutyńskiego do wsi Krutyń. Rzeka na tym odcinku jest szczególnie płytka około 0,5 m głębokości, bezpieczna i niezwykle malownicza. Jest to bardzo ważne zważywszy na fakt, że oferta skierowana jest, przede wszystkim, do specyficznej grupy turystów. W początkowym fragmencie odcinka spływu, zaobserwować można na dnie kamienie pokryte czerwonymi plamami. Są to pozostające pod ścisłą ochroną, czerwone glony żyjącego tylko w czystych wodach – krasnorostu Hildebrandtia rivularis. 

Potem początkowo kamieniste dno zamienia się w piaszczyste które pokrywają między innymi, długie i falujące z ruchami wody, sznury wywłócznika, a na wodzie podziwiać można, pozostające oczywiście również pod ochroną, piękne grzybienie i grążele. Dość często spotykanymi tu mieszkańcami są tracze nurogęsi i oczywiście kaczki krzyżówki oraz łabędzie. Porankiem częstym gościem jest czapla i często obserwowane, na tym właśnie odcinku zimorodki. Na rzece uczestnicy często będą mijać małe i większe wyspy. Krutynia to jednak nie tylko ptaki i ssaki, ale również piękna flora. Dorodne sosny, dęby i graby doskonale wpasowują się w krajobraz i są idealnym schronieniem dla wielu gatunków zwierząt. Wśród rozmaitych drzew warto zwrócić uwagę zwrócić na olszę czarną, która jest najczęściej spotykanym gatunkiem nad wodą. Spływy łodziami po rzece Krutynia to ciekawa przygoda, gdzie przyroda czeka na Ciebie!

Polecamy spływy łodzią po rzece w Krutyni dla:

Ile kosztuje spływ łodzią po rzece Krutynia

Wszystkie ceny spływów łodziami są cenami umownymi i podlegają negocjacjom na każdym etapie uzgodnień. Cena jest zależna od wielkości grupy oraz wybranej trasy (długości spływu). W celu poznania oferty prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy. 

W zależności od wieku uczestników w cenie usługi spływ łodzią oferujemy Państwu parking i toalety.

Wycena usług dodatkowych, menu na ognisko, grilla, imprezy towarzyszące dokonywane są indywidualnie, w zależności od wymagań i życzeń uczestników.