Spływy wielodniowe 2017-05-11T07:42:52+00:00

Spływy wielodniowe (kilkudniowe)

Do kogo skierowana jest oferta?

Oferta spływów wielodniowych jest skierowana do osób dysponujących większą ilością czasu którzy chcą spędzić więcej niż jeden dzień w kajaku a przy tym cieszyć się i zwiedzać i podziwiać florę i faunę otaczającej nas przyrody. Na taki spływ można przyjechać całą rodziną, dzieci uwielbiają spać w namiocie, chlapać się w wodzie i piec kiełbaski przy ognisku – tak spędzony czas pozostawia niezatarte wrażenia i przeżycia. Może to też być forma męskiej wyprawy ojca i syna, spływ towarzyski, zorganizowany czy po prostu osobisty wypad z dala od wszystkiego.

Naszą ofertę spływów kilkudniowych kierujemy zarówno do firm i grup zorganizowanych, grup szkolnych, jak i do osób indywidualnych.

Jak przygotowujemy spływ wielodniowe i jaki jest jego koszt?

Nasza propozycja spływów wielodniowych (spływów kilkudniowych) opiera się głównie na szlaku kajakowym Krutyni. Wycieczka ta zazwyczaj jest podzielona na kilka dni (od 3 do 8) w zależności od tego kto jakim czasem i siłami dysponuje. Ten rodzaj spływu ma to do siebie, że to właśnie klient decyduje o charakterze jego przebiegu my możemy tylko doradzić. W trakcie takiego spływu możemy przygotować dla was miejsca noclegowe, zapewniamy transport sprzętu i uczestników a także na życzenie przewozimy bagaże. Dodatkowo na życzenie możemy przygotować dla was inne wcześniej zamówione imprezy towarzyszące. Na taki spływ możemy się umówić telefonicznie, mailowo bądź przyjechać bezpośrednio do bazy Ukta 44. Koszt takiego spływu jest zależny od trasy, głównie od tego w którym miejscu taki spływ ma się zacząć (ilość przejechanych kilometrów), ilości osób biorących udział w imprezie, rodzaj sprzętu, etapów, wyborze noclegów, wyżywienia, transportu bagaży i uczestników a także zamawianych wcześniej na życzenie imprez towarzyszących.

Krótko mówiąc – w przypadku spływu zorganizowanego indywidualnie, to zamawiający decyduje o wszystkich istotnych elementach, składających się na całość imprezy – kilkudniowego spływu kajakowego a tym samym na koszt.

Ceny spływów wielodniowych zawierają:

Jaką trasę wybrać – czyli gdzie organizujemy spływy wielodniowe?

Nasza oferta spływów wielodniowych opiera się głównie na szlaku Krutyni. Poniżej przedstawiamy skrócony opis szlaku Krutyni z podziałem na etapy spływów (etapy można dowolnie łączyć ze sobą wedle własnego uznania). Jest to tylko zarys mniej więcej jak to może wyglądać, ale to klient decyduje o przebiegu wyprawy i poszczególnych jej etapach.

Etapy spływu szlakiem Krutyni

Sorkwity – Bieńki ma charakter rzeczno – jeziorowy liczy sobie około 17 km. Na jej pokonanie potrzeba około 3-4 godzin wolnego płynięcia. Do przepłynięcia będziemy mieli cztery jeziora: jez. Lampackie, jez. Lampasz, jez. Kujno i jez. Dłużec a przy tym trzy stosunkowo niewielkich rzek między innymi: Sobiepanka, Grabówka i Chmielówka.

Bieńki – Babięta jest trasa krótka liczy sobie około 10 km, ma charakter rzeczno – jeziorowy z przewagą odcinków rzecznych. Na jej pokonanie wystarczy około 2-3 godzin wolnego płynięcia. Do przepłynięcia będziemy mieli trzy rzeki: Dąbrówka, Gancka Struga i Babięcka Struga a także Jezioro Białe.

Babięta – Spychowo jest trasą krótka liczy sobie około 13 km ma charakter rzeczno – jeziorowy. Do pokonania będzie Babięcka Struga, trzy jeziora Zyzdrój Wielki, Zyzdrój Mały i część Jeziora Spychowskiego i jedna z dłuższych przeniosek kajaków przy śluzie Lalka.

Spychowo – Zgon jest trasą średnią około 10 km posiada charakter rzeczno- jeziorowy z przewagą jezior. Płynąć będziemy Spychowską Strugą około 4 km długości, niewielką częścią jeziora Zdróżno, jezioro Uplik i zahaczymy o początek Jeziora Mokrego.

Zgon – Krutyń liczy sobie około 13 km, ma charakter jeziorowo – rzeczny i w swej większej części przebiega przez jedno z największych, i bardziej uciążliwych jezior na szlaku – Jezioro Mokre

Krutyń – Ukta jest trasą typowo rzeczną i chyba najbardziej uczęszczaną trasą na Krutyni. Odcinek liczy sobie 13 lub 15 km (przy starcie z rezerwatu) i jest bardzo ładny, a przy tym płytki i bezpieczny połowa odcinka to głębokość około 0,5 m z ulokowanymi po drodze barami i knajpami.

Ukta – Nowy Most to trasa krótka około 7 km jest typowo rzeczną i głęboką miejscami do 7 m, ale mimo to spokojną i bezpieczną. Trasa praktycznie w całości przebiega przez rezerwat Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza

Nowy Most – Iznota jest trasą krótką o długości około 8 km i charakterze rzeczno – jeziorowym, dosyć głęboką (miejscami do 7 m), ale mimo to spokojną i bezpieczną. Trasa przebiega przez rezerwat Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza i rezerwatu Pierwos.

Po zakończonym spływie odbiór uczestników i sprzętu następuje po wezwaniu telefonicznym.

Opis tras

Jak zamówić spływ wielodniowy?

Aby uzyskać szczegółową ofertę spływu kajakowego (w tym wielodniowego) i skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się z nami:

lub skorzystać z formularza kontaktowego na stronie KONTAKT w celu omówienia czasu i miejsca rozpoczęcia oraz zakończenia spływu a także innych towarzyszących usług czy dodatkowych pytań.

Można także przyjechać bez wcześniejszych rezerwacji (poza weekendami) do siedziby naszej firmy znajdującej się w Ukta 44, zostawić samochód, wybrać trasę spływu i po prostu popłynąć.

Odbiór uczestników i sprzętu po zakończeniu spływu następuje po wezwaniu telefonicznym.