Wypożyczalnia kajaków – pozostały sprzęt

WIOSŁA KAJAKOWE

Wiosła wchodzą w skład wyposażenia kajaków i jako takie są wypożyczane bezpłatnie. W naszej wypożyczalni używamy wioseł skrętnych bądź prostych (ułożenie łopat względem siebie) firmy EGALIS – model SWEEL lekkie, ważące poniżej 1 kg, a przy tym bardzo wytrzymałe wiosła jednej z najbardziej cenionych na świecie firm zajmującej się produkcją sprzętu pływającego.

PAGAJE DO CANOE

Pagaje wchodzą w skład wyposażenia wynajmowanego sprzętu (np. canoe) i jako takie, są wypożyczane bezpłatnie. W naszej wypożyczalni używamy pagajów firmy EGALIS są lekkie, ważące poniżej 1 kg, a przy tym bardzo wytrzymałe pagaje jednej z najbardziej cenionych na świecie firm zajmującej się produkcją sprzętu pływającego. Pagaje używane są na jednodniowych i wielodniowych spływach.

WORKI WODOSZCZELNE

Worki o poj. do 120 litrów umiejętnie zrolowane gwarantują zabezpieczenie bagaży przed zamoczeniem. Worki wodoszczelne są odpłatnie ich koszt wypożyczenia 1 szt.- 5zł/dzień, zaś etui wodoodporne można zakupić u nas bezpośrednio przed spływem (bez problemu zmieści się w nich tablet, telefon, klucze itp. rzeczy). Polecamy używać na jednodniowych i kilkudniowych spływach.

KAMIZELKI ASEKURACYJNE

Kamizelki stanowią część wyposażenia wynajętego sprzętu i jako taka wypożyczane są bezpłatnie. W naszej wypożyczalni używamy kamizelek asekuracyjnych firmy OLIMP jednej z najbardziej cenionych w Polsce i na świecie firm zajmującej się produkcją sprzętu ratunkowego. Kamizelki asekuracyjne służą zapewnieniu bezpieczeństwa (posiadają atest) uczestnikom spływów kajakowych. Aby mogły spełniać swoją rolę, powinny być założone. Kamizelki dostępne są w różnych rozmiarach w tym dla najmłodszych uczestników spływów kajakowych bądź spływów canoe. Kamizelki powinny być używane każdorazowo ze względu na bezpieczeństwo i bez względu jaki rodzaj spływu będziemy wykonywać.

SIEDZISKA

Siedzisko stanowi część wyposażenia niektórych kajaków (takich, które nie są wyposażone w specjalne siedzenia). Do kajaków z siedzeniami z polietylenu wydawane są na życzenie. Siedziska wykonane są z gąbki lub poliestru, bardzo zwiększają komfort, tak na jednodniowym, jak i kilkudniowym spływie kajakowym.

BECZKI WODOSZCZELNE

Polecane w szczególności na canoe wodoszczelne beczki o poj. 5, 10, 20, 30 litrów. W pełni zabezpieczają bagaże (szczególnie te najważniejsze) przed zamoczeniem. Beczki te wypożyczanie są odpłatnie 1 szt. – 5 zł / dzień bez względu na rozmiar beczki. Polecamy użyć na jednodniowych i kilkudniowych spływach kajakowych.