Spływ kajakowy szlakiem Krutynia 2021-03-19T14:15:25+00:00

Spływ kajakowy szlakiem Krutynia

Spływy kajakowe rzeką Krutynia to wspaniała atrakcja, która z pewnością skradnie serca odwiedzających Mazury. Zarówno amatorzy sportów wodnych jak i Ci którzy niekoniecznie lubują się w aktywnościach fizycznych będą zadowoleni z takiej formy spędzenia czasu w krainie tysiąca jezior.

Spływy kajakowe Krutyń – rzeka Krutynia leży na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Widoki jakie tam spotkamy są prawdziwie piękne i dziewicze. Na trasie spływu szlakiem Krutyni spotkamy ciekawe oraz rzadko spotykane gatunki roślin, a także zwierzęta, które chętnie obcują z człowiekiem. Można je swobodnie nakarmić, pamiętając przy tym jednak o nienaruszaniu ich poczucia bezpieczeństwa, ponieważ gdy poczują się zagrożone mogą zaatakować.

Spływy kajakowy szlakiem Krutynia to idealna propozycja zarówno dla par, rodzin jak i grup zorganizowanych. W czasie trwania spływu poznać można ciekawe osoby i spędzić miły czas na łonie natury w bliskim kontakcie z przyrodą. Na trasie spływu szlakiem Krutyni spotkamy również restauracje, gdzie zjemy coś ciepłego lub napijemy się zimnego napoju w opalny dzień. Jest to świetna możliwość zwłaszcza dla osób, które biorą udział w spływie z dziećmi, które dość często potrzebują przerwy od siedzenia w kajaku, ponieważ trasa ich nudzi.

Po drodze można również zatrzymać się na pobliskich polach czy łąkach żeby zrobić sobie przerwę od wiosłowania lub chociażby po to aby zjeść obiad w plenerze. Dla bardziej wytrwałych polecamy również kilkudniowe spływy kajakowy szlakiem Krutynia, które wymagają od uczestników większego wysiłku i poświęcenia, ponieważ przebiegają przez znacznie trudniejsze trasy jeziorne, a te mogą zaskoczyć niespokojnymi wodami i nieoczekiwanymi emocjami.

Podziwiając niespotykane i przepiękne gatunki roślin, okoliczną przyrodę i krajobraz można zrelaksować się i odprężyć. Spływ kajakiem to nie tylko wysiłek fizyczny. Tego zdecydowanie jest tu niewiele ponieważ spokojny nurt Krutyni swobodnie niesie kajaki, które trzeba wspomagać raz na jakiś czas. Z cała pewnością zmęczenia jest tu niewiele. W dużej mierze spływy kajakowe rzeką Krutynia to atrakcja, która przyniesie nam odskocznie od codziennego zgiełku wielkich miast.

Poznasz Mazury organizując spływ kajakiem po Mazurach!