Ukta – Nowy Most 2022-04-11T11:32:05+00:00

Project Description

Spływ Krutynią na odcinku Ukta – Nowy Most

7 km, ok. 2 godzin płynięcia

Ukta – Nowy Most to trasa krótka (ok. 7 km) jest typowo rzeczną i głęboką (miejscami do 7 m), ale mimo to spokojną i bezpieczną. Trasa praktycznie w całości przebiega przez rezerwat Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza. Trasa ta jest bardzo popularna wśród osób nie dysponujących zbyt wielką ilością czasu wolnego.

Odcinek Ukta – Nowy Most jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Trasa Ukta – Nowy Most pomimo większej głębokości poniżej miejscowości Ukta (miejscami nawet około 7 m) poradzi sobie z nią praktycznie każdy, ze względu na jej bezpieczny charakter i niewielką długość. Stanowi wręcz idealną trasę na kilkugodzinny spływ kajakowy dla rodzin z dziećmi, osób starszych, dla których dłuższy spływ byłby już zbyt męczący albo dla osób, które chcą popłynąć kawałek późnym popołudniem, oraz grup szkolnych i firmowych.

Pamiętaj!

Nie wyznaczamy limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych (tak jak i na wszelkich innych), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Cena organizacji spływu jednodniowego Krutynią na trasie Ukta – Nowy Most

W skład ceny spływów jednodniowych wliczony jest transport sprzętu, uczestników na wyznaczonej trasie, odbiór po zakończeniu spływu a także bezpłatny parking na terenie firmy.

Kajak jednoosobowy

80Dzień

Kajak dwuosobowy

80Dzień

Kajak trzyosobowy

110Dzień

Canoe czteroosobowe

110Dzień

Dokładny opis trasy Ukta – Nowy Most

Ukta – Nowy Most to równie popularny spływ kajakowy jak pozostałe spływy jednodniowe. Nasz spływ rozpoczynamy z placu naszej firmy Przystań Ukta. Po rozpakowaniu i przygotowaniu się do spływu wodujemy kajaki i zaczynamy naszą wyprawę płynąc z nurtem rzeki- w tym przypadku w prawą stronę. Na całej trasie napotkamy na dwa mosty drogowe pierwszy z nich tuż po zwodowaniu z naszego placu. Przepłynąwszy pod mostem, kilkaset metrów za Uktą napotkamy resztki mostu kolejowego, zaraz po tym niedaleko po prawej stronie napotkamy stanicę wodną w Ukcie. Od tego miejsca trasa spływu przebiega w granicach rezerwatu Krutynia Dolna im M.Wańkowicza. Początkowo odcinek ten otoczony jest drzewami tworząc parasol przeciwsłoneczny nad rzeką w dalszej części możemy napotkać szereg powywracanych kłód, ale bez problemu można je ominąć bez wychodzenia z kajaka. Później las zmienia się a otoczenie staje się coraz bardziej bagienne, ale równie urokliwe. Głębokość Krutyni na tym odcinku sięga już ok. 7m, przez kolejne 2 godziny rzeka jest dość kręta płyniemy tak aż dopłyniemy do drugiego mostu drogowego w Nowym Moście. Poniżej mostu po prawej stronie położona jest stanica wodna w Nowym Moście. Można tu także zatrzymać się zjeść posiłek odpocząć po udanym spływie. Spływ kajakowy Krutynią na trasie Krutyń-Nowy Most, kończymy po prawej stronie za mostem w Nowy Moście bądź w stanicy wodnej -kontaktując się z nami wystarczy wtedy podać tylko swoje położenie. Transport sprzętu i uczestników spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym. W przypadku, gdy zdecydujecie się Państwo na zamówienie posiłku w barze, prosimy o kontakt w sprawie odbioru w fazie końcowej posiłku. Czasami przy dużym ruchu (szczególnie weekendy) zdarza się dość długi czas oczekiwania na realizację zamówienia, a wezwany transport nie może czekać ze względu na konieczność przewozu również innych uczestników spływów.