Ocena ogólna

Trasa Ukta – Nowy Most pomimo większej głębokości poniżej miejscowości Ukta (miejscami nawet około 7 m) poradzi sobie z nią praktycznie każdy, ze względu na jej bezpieczny charakter i niewielką długość. Stanowi wręcz idealną trasę na kilkugodzinny spływ kajakowy dla rodzin z dziećmi, osób starszych, dla których dłuższy spływ byłby już zbyt męczący albo dla osób, które chcą popłynąć kawałek późnym popołudniem, oraz grup szkolnych i firmowych.

Nasza ocena trudności:

Dodatkowe Info

Nie wyznaczamy limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych (tak jak i na wszelkich innych), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Spływ Krutynią na odcinku Ukta – Nowy Most

7 km, ok. 2 godzin płynięcia

Ukta – Nowy Most to trasa krótka (ok. 7 km) jest typowo rzeczną i głęboką (miejscami do 7 m), ale mimo to spokojną i bezpieczną. Trasa praktycznie w całości przebiega przez rezerwat Krutynia Dolna im. Melchiora Wańkowicza. Trasa ta jest bardzo popularna wśród osób nie dysponujących zbyt wielką ilością czasu wolnego.

Odcinek Ukta – Nowy Most jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Ile kosztuje spływ Krutynią na trasie Ukta – Nowy Most

W skład ceny spływów jednodniowych wliczony jest transport sprzętu, uczestników na wyznaczonej trasie, odbiór po zakończeniu spływu a także bezpłatny parking na terenie firmy.

Kajak jedno i dwuosobowy*
90 PLN / dzień
Kajak / canoe trzyosobowy*
130 PLN / dzień
Kajak czteroosobowy

(3 miejsca dla dorosłych i dziecko do 6 lat)

140 PLN / dzień
Kajak pięcioosobowy

(3 miejsca dla dorosłych i 2 dzieci do 6 lat)

150 PLN / dzień

*możliwość dostawki do kajaka dwu i trzyosobowego dla dzieci do 6 lat w cenie 10 złotych każda.

Dokładny opis trasy Ukta – Nowy Most

Ukta – Nowy Most to równie popularny spływ kajakowy jak pozostałe spływy jednodniowe. Nasz spływ rozpoczynamy z placu naszej firmy Przystań Ukta. Po rozpakowaniu i przygotowaniu się do spływu wodujemy kajaki i zaczynamy naszą wyprawę płynąc z nurtem rzeki- w tym przypadku w prawą stronę. Na całej trasie napotkamy na dwa mosty drogowe pierwszy z nich tuż po zwodowaniu z naszego placu. Przepłynąwszy pod mostem, kilkaset metrów za Uktą napotkamy resztki mostu kolejowego, zaraz po tym niedaleko po prawej stronie napotkamy stanicę wodną w Ukcie. Od tego miejsca trasa spływu przebiega w granicach rezerwatu Krutynia Dolna im M.Wańkowicza. Początkowo odcinek ten otoczony jest drzewami tworząc parasol przeciwsłoneczny nad rzeką w dalszej części możemy napotkać szereg powywracanych kłód, ale bez problemu można je ominąć bez wychodzenia z kajaka. Później las zmienia się a otoczenie staje się coraz bardziej bagienne, ale równie urokliwe. Głębokość Krutyni na tym odcinku sięga już ok. 7m, przez kolejne 2 godziny rzeka jest dość kręta płyniemy tak aż dopłyniemy do drugiego mostu drogowego w Nowym Moście. Poniżej mostu po prawej stronie położona jest stanica wodna w Nowym Moście. Można tu także zatrzymać się zjeść posiłek odpocząć po udanym spływie. Spływ kajakowy Krutynią na trasie Krutyń-Nowy Most, kończymy po prawej stronie za mostem w Nowy Moście bądź w stanicy wodnej -kontaktując się z nami wystarczy wtedy podać tylko swoje położenie. Transport sprzętu i uczestników spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym. W przypadku, gdy zdecydujecie się Państwo na zamówienie posiłku w barze, prosimy o kontakt w sprawie odbioru w fazie końcowej posiłku. Czasami przy dużym ruchu (szczególnie weekendy) zdarza się dość długi czas oczekiwania na realizację zamówienia, a wezwany transport nie może czekać ze względu na konieczność przewozu również innych uczestników spływów.