Ocena ogólna

Mimo sporej ilość jezior, trasa ta nie należy do trudnych, pod warunkiem zachowania ostrożności i stosowania się do podstawowych zasad bezpiecznego pokonywania jezior. Trasa może być przeznaczona dla niezbyt doświadczonych jak i kajakarzy z pewną już praktyką i doświadczeniem w pływaniu długich odcinków i pokonywaniu większych jezior.

Nasza ocena trudności:

Dodatkowe Info

Nie wyznaczamy limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych (tak jak i na wszelkich innych), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Spływ Krutynią na odcinku Sorkwity – Bieńki

17 km, ok. 3-4 godzin płynięcia

Trasa Sorkwity – Bieńki ma charakter rzeczno – jeziorowy liczy sobie około 17 km. Na jej pokonanie potrzeba około 3-4 godzin wolnego płynięcia. Do przepłynięcia będziemy mieli cztery jeziora: jez. Lampackie, jez. Lampasz, jez. Kujno i jez. Dłużec a przy tym trzy stosunkowo niewielkich rzek między innymi: Sobiepanka, Grabówka i Chmielówka.

Odcinek Sorkwity – Bieńki jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, lecz raczej rzadziej spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Ile kosztuje spływ Krutynią na trasie Sorkwity – Bieńki

Trasa Sorkwity – Babięta charakteryzuje się największymi odległościami dowozów uczestników i sprzętu w zestawieniu z innymi proponowanymi trasami na szlaku. W skład ceny spływów jednodniowych wliczony jest transport sprzętu, uczestników na wyznaczonej trasie, odbiór po zakończeniu spływu a także bezpłatny parking na terenie firmy.

Uwaga!!!

Cena podana za jedną jednostke-1 kajak. W przypadku dwóch i więcej jednostek ceny się niwelują i są dużo niższe. Zapraszamy do kontaktu, aby ustalić jak najbardziej optymalną i najkorzystniejszą dla uczestników opcji realizacji spływu.

Uzgodnienie ceny spływu dla dwóch i więcej jednostek na tej trasie wymaga kontaktu z nami drogą telefoniczną +48 667 229 947, +48 783 741 438, lub mailową: info@przystanukta.pl

Kajak jedno i dwuosobowy*
270 PLN / dzień
Kajak / canoe trzyosobowy*
300 PLN / dzień

*możliwość dostawki do kajaka dwu i trzyosobowego dla dzieci do 6 lat w cenie 10 złotych każda.

Dokładny opis trasy Sorkwity – Bieńki 

Sorkwity – Bieńki to równie popularny spływ kajakowy jak i inne spływy jednodniowe. Spływ rozpoczynamy w stanicy wodnej w Sorkwitach lub na placu nad jeziorem Gielądzkim do których jesteśmy uprzednio dowożeni autobusem lub busami firmy z naszej bazy w Ukcie. Pamiętajmy że płynąc jeziorami w wietrzne dni należy zachować ostrożność i płynąć przy brzegu w założonych kamizelkach a w skrajnie pogodowych warunkach zaprzestać płynięcia i przeczekać bezpiecznie na brzegu. Po rozpakowaniu i przygotowaniu się do spływu zaczynamy naszą wyprawę. Spływ trasą Sorkwity – Babięta rozpoczynamy od pokonania Jeziora Lampackiego duże jezioro około 278 ha. Jeziorem Lampackim płyniemy wzdłuż atrakcyjniejszego prawego brzegu, a następnie na wysokości zabudowań pokonujemy otwarte wody jeziora w stronę lewego brzegu. Z daleka widoczna biała tabliczka oznaczająca szlak. Wśród trzcin ukryte jest połączenie z kolejnym jeziorem Lampasz. Jest ono znacznie mniejsze od poprzedniego (76 ha) i znacznie węższe. Płynąc Jez. Lampasz po drodze mijamy zabudowania wsi Jędrychowo i ośrodki wczasowe w Borowskim Lesie, w końcówce jeziora wpływamy w rzeczkę o nazwie Sobiepanka. Z końcem jeziora wpływamy na strugę o lokalnej nazwie Sobiepanka. Rzeka krótka około 1,5 km i urokliwa dno rzeki kamieniste, miejscami w wodzie gałęzie i pnie drzew – podczas niskiego stanu wody konieczność prowadzenia kajaku. Po około 1,5 km Sobiepanką dopływamy do niewielkiego około 30 ha. jeziora Kujno, gdzie na końcu wpływamy w ujście rzeki Grabówki, którą dopływamy do jeziora Dłużec. Po 1 km. mijamy zabudowania wsi Dłużec i po lewej stronie jeziora Dłużec lądujemy na placu w środku wsi i kończymy spływ na trasie Sorkwity – Dłużec (Bieńki). Transport sprzętu i uczestników spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.