Krutyń – Zielony Lasek 2022-04-11T11:38:31+00:00

Project Description

Spływ Krutynią na odcinku Krutyń – Zielony Lasek

5 km, ok. 1-1,5 godzin płynięcia

Trasa Krutyń – Młyn wodny w Zielonym Lasku (ok.5 km, czyli około 1-1,5 godziny wolnego spływu ) jest trasą typowo rzeczną równie popularną i dość uczęszczaną,  bardzo ładna, płytka około 0,5 m i bezpieczna. Często wybierana jest na spływy popołudniowe lub typowo relaksacyjne.

Odcinek Krutyń – Młyn wodny w Zielonym Lasku jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Ten odcinek Krutyni nie wymaga jakichkolwiek przygotowań decyzję o udziale w spływie można podjąć na poczekaniu. Stanowi wręcz idealną trasę na kilkugodzinny spływ kajakowy dla rodzin z dziećmi, osób starszych, dla których dłuższy spływ byłby już zbyt męczący albo dla osób, które chcą popłynąć kawałek późnym popołudniem, oraz grup szkolnych i firmowych. Trasa ta jest bardzo popularna wśród początkujących i mało doświadczonych kajakarzy oraz osób nie dysponujących zbyt wielką ilością czasu wolnego.

Pamiętaj!

Nie wyznaczamy limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych (tak jak i na wszelkich innych), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Cena organizacji spływu jednodniowego Krutynią na trasie Krutyń – Zielony Lasek

W skład ceny spływów jednodniowych wliczony jest transport sprzętu, uczestników na wyznaczonej trasie, odbiór po zakończeniu spływu a także bezpłatny parking na terenie firmy.

Serdecznie polecamy opcje startu z rezerwatu w ten powiększamy spływ o dwukilometrowy (półgodzinny) bardzo piękny i pokazowy odcinek od Jeziora Krutyńskiego do miejscowości Krutyń. Różnica w cenie spływu przy starcie z Krutyni i starcie z rezerwatu wynika z dodatkowych kosztów dowozu uczestników i sprzętu do rezerwatu oraz opłat za wodowanie w tamtym miejscu pomimo nieco wyższych kosztów wynajmu polecamy start z rezerwatu, gdyż urok tej części Krutyni wszystko z nawiązką wynagradza.

Kajak jednoosobowy

80Dzień

Kajak dwuosobowy

80Dzień

Kajak trzyosobowy

110Dzień

Canoe czteroosobowe

110Dzień

Dokładny opis trasy Krutyń – Zielony Lasek

Krutyń – Młyn wodny w Zielonym Laseku to równie popularny spływ kajakowy dla ludzi dysponujących niewielką ilością czasu. Nasz spływ możemy rozpocząć w miejscowości Krutyń bądź z Jeziorka Krutyńskiego (rezerwatu Krutyni) do którego uprzednio jesteśmy dowożeni autobusem lub busami firmy z naszej bazy w Ukcie.  Nasze auta zatrzymują się na parkingu śródleśnym. Stąd do miejsca startu (ok. 50 m) musimy przejść pieszo, zabierając ze sobą nasz bagaż, osprzęt i kajak. Kajak możemy przenieść lub przewieźć wózkiem za drobną opłatą. Po zwodowana kajaków zaczynamy nasz spływ -płyniemy w lewo z nurtem rzeki Krutyni. Odcinek z Jeziora Krutyńskiego do wsi Krutyń jest bardzo płytki, średnia głębokość ok. 0,5 m. Na tym odcinku rzeki możemy podziwiać piękno naszej przyrody, przepiękna flora i fauna -można tu spotkać zimorodka, norki, bobra czy bielika. Nie jest rzadkością spotkanie na trasie spływu orła bielika lub orła przedniego. Warto zwrócić uwagę na występujące w wodzie gąbki i krasnorosty tworzące na kamieniach krwawe plamy. Brzegi porośnięte wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Na całej trasie znajdują się dwa mosty. Pierwszy mijamy w Krutyni po około 30-40 minutach spływu. Poniżej wsi Krutyń, rzeka jest tylko odrobinę głębsza i nie płynie już w otoczeniu puszczy, ale nadal w otoczeniu drzew, dających w upalne dni osłonę przed słońcem. Kolejny most spotkamy po około dwóch kilometrach od Krutyni w miejscowości Krutyński Piecek. Tuż po przepłynięciu mostu ujrzymy rozlewisko i stary młyn wodny w Zielonym Lasku. Tu kończymy spływ trasą Krutyń – Młyn wodny w Zielonym Lasku i dobijamy do brzegu – po lewej stronie pod barem. Zachęcamy do skorzystania z jego usług w oczekiwaniu na transport powrotny. Transport sprzętu i uczestników spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym. W przypadku, gdy zdecydujecie się Państwo na zamówienie posiłku w barze, prosimy o kontakt w sprawie odbioru w fazie końcowej posiłku. Czasami przy dużym ruchu (szczególnie weekendy) zdarza się dość długi czas oczekiwania na realizację zamówienia, a wezwany transport nie może czekać ze względu na konieczność przewozu również innych uczestników spływów.