Ocena ogólna

Ten odcinek Krutyni nie wymaga jakichkolwiek przygotowań decyzję o udziale w spływie można podjąć na poczekaniu. Stanowi wręcz idealną trasę na kilkugodzinny spływ kajakowy dla rodzin z dziećmi, osób starszych, dla których dłuższy spływ byłby już zbyt męczący albo dla osób, które chcą popłynąć kawałek późnym popołudniem oraz grup szkolnych i firmowych. Trasa ta jest bardzo popularna wśród początkujących i mało doświadczonych kajakarzy oraz osób nie dysponujących zbyt wielką ilością czasu wolnego.

Dodatkowe Info

Nie wyznaczamy limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych (tak jak i na wszelkich innych), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Spływ Krutynią na odcinku Krutyń – Rosocha

9 km, ok. 2-3 godzin płynięcia

Trasa Krutyń – Rosocha jest trasą typowo rzeczną i chyba najbardziej uczęszczaną trasą na Krutyni, jest stosunkowo krótka (około 9 km , czyli około 2-3 godzin wolnego spływu ) bardzo ładna, płytka około 0,5 m i bezpieczna. Często wybierana jest na spływy popołudniowe lub typowo relaksacyjne.

Odcinek Krutyń – Rosocha jest oczywiście nie tylko trasą kilkugodzinnych spływów jednodniowych, ale również jednym z etapów wielodniowego spływu kajakowego szlakiem Krutyni. Na tej trasie organizujemy także weekendowe spływy kajakowe, bardzo często spływy dla grup szkolnych oraz spływy integracyjne dla firm.

Nasza firma nie wyznacza limitów czasowych na pokonanie tras spływów jednodniowych ( tak jak i na wszelkich innych ), każdy uczestnik płynie swoim, dowolnym tempem, a zakończenie spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym.

Ile kosztuje spływ Krutynią na trasie Krutyń – Rosocha

W skład ceny spływów jednodniowych wliczony jest transport sprzętu, uczestników na wyznaczonej trasie, odbiór po zakończeniu spływu a także bezpłatny parking na terenie firmy.

Kajak jedno i dwuosobowy*
90 PLN / dzień
Kajak / canoe trzyosobowy*
130 PLN / dzień
Kajak czteroosobowy

(3 miejsca dla dorosłych i dziecko do 6 lat)

140 PLN / dzień
Kajak pięcioosobowy

(3 miejsca dla dorosłych i 2 dzieci do 6 lat)

150 PLN / dzień

*możliwość dostawki do kajaka dwu i trzyosobowego dla dzieci do 6 lat w cenie 10 złotych każda.

Dokładny opis trasy Krutyń – Rosocha

Krutyń – Rosocha to popularny spływ dla ludzi mających trochę mniej czasu. Nasz spływ możemy rozpocząć w miejscowości Krutyń bądź z Jeziorka Krutyńskiego (rezerwatu Krutyni) do którego uprzednio jesteśmy dowożeni autobusem lub busami firmy z naszej bazy w Ukcie. Nasze auta zatrzymują się na parkingu śródleśnym. Stąd do miejsca startu (ok. 50 m) musimy przejść pieszo, zabierając ze sobą nasz bagaż, osprzęt i kajak. Kajak możemy przenieść lub przewieźć wózkiem za drobną opłatą. Po zwodowaniu kajaków zaczynamy nasz spływ -płyniemy w lewo z nurtem rzeki Krutyni. Odcinek z Jeziora Krutyńskiego do wsi Krutyń jest bardzo płytki, średnia głębokość ok. 0,5 m. Na tym odcinku rzeki możemy podziwiać piękno naszej przyrody, przepiękna flora i fauna -można tu spotkać zimorodka, norki, bobra czy bielika. Nie jest rzadkością spotkanie na trasie spływu orła bielika lub orła przedniego. Warto zwrócić uwagę na występujące w wodzie gąbki i krasnorosty tworzące na kamieniach krwawe plamy. Brzegi porośnięte wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Na całej trasie znajdują się trzy mosty. Pierwszy mijamy w Krutyni po około 30-40 minutach spływu, kolejny spotkamy po około dwóch kilometrach w miejscowości Krutyński Piecek. Tuż po przepłynięciu mostu ujrzymy rozlewisko i młyn wodny w Zielonym Lasku. Tu niestety przerwa w spływie, gdyż musimy wysiąść z kajaka i przenieść go, bądź przewieźć (odpłatnie) na drugą stronę-kajaki przenosimy około 60 m z prawej strony. Można tu skorzystać z jednego, spośród wielu barów, rozlokowanych po całej trasie, przeznaczonych głównie dla turystów. Po około godzinie spływu od pokonania przenoski, dopływamy do Rosochy (Port Rosocha) – bar z bala tuż za trzecim mostem po prawej stronie, zachęcamy do skorzystania z jego usług w oczekiwaniu na transport powrotny. Transport sprzętu i uczestników spływu odbywa się po wezwaniu telefonicznym. W przypadku, gdy zdecydujecie się Państwo na zamówienie posiłku w barze, prosimy o kontakt w sprawie odbioru w fazie końcowej posiłku. Czasami przy dużym ruchu (szczególnie weekendy) zdarza się dość długi czas oczekiwania na realizację zamówienia , a wezwany transport nie może czekać ze względu na konieczność przewozu również innych uczestników spływów.