Spływ kajakowy ze zwierzakiem

Spływ kajakowy jest coraz chętniej wybieraną formą rozrywki. Zwłaszcza na Mazurach wielu turystów spędza czas aktywnie na zwiedzaniu okolicznych terenów, które swoją prostotą zachwycają nawet tych najbardziej wymagających. Wielu turystów na swoje wakacje zabiera ze sobą również swoich pupili. W tej sytuacji pojawia się kluczowe pytanie: „Czy organizując spływ kajakowy możemy zabrać ze sobą również swojego zwierzaka?”

Spływ kajakowy – frajda dla zwierzaka

Są argumenty zarówno za jak i przeciw. Niektórzy uczestnicy spływu obawiają się chociażby tego, że nasz pupil nie wytrzyma całej trasy w kajaku i będzie sprawiał nam problemy podczas kilku godzin na szlaku. Kilku godzinne siedzenie w kajaku może być uciążliwe dla zwierzaka, który lubi być w ruchu jednak nie jest to sytuacja, która całkowicie przesądza o tym, że pies, czy kot nie może uczestniczyć w spływie kajakowym razem z nami. To psy są zwierzakami, które zdecydowanie potrzebują towarzystwa człowieka. Koty chodzą swoimi ścieżkami i nie musimy spędzać z nimi stale czasu, a więc zazwyczaj na spływie kajakowym nie zobaczymy kota lecz psa. Psy tak jak i ludzie mają różne charaktery. Są takie, które zdecydowanie nie wytrzymają w kajaku nawet kilku minut, a są i takie które uwielbiają takie słodkie lenistwo i te kilka godzin podczas spływu kajakowym nie sprawią mu problemu.

Zwierzak jest członkiem rodziny, a więc musimy uwzględniać go w swoich planach. Można śmiało porównać go do „dziecka” i tak właśnie należy go traktować. Zabranie naszego pupila na spływ kajakowy jest dla niego naprawdę niezwykłym przeżyciem. Zwłaszcza psy potrzebują ruchu, zmiany otoczenia i dostarczenia niezapomnianych wrażeń. Jest to jeden z powodów dla których warto zabrać na spływ kajakiem swojego pupila.

Większość psów uwielbia pływać. Możemy sprawić naszemu pupilowi prezent w postaci kąpieli w jeziorze. Na pewno będzie z tego powodu bardzo zadowolony. Na szlaku kajakowym można zrobić sobie kilka przerw dzięki czemu piesek w tym czasie może „skorzystać z toalety” i wybiegać się, aby dalsza trasa przebiegała spokojnie. Takie przerwy, kiedy płyniemy ze zwierzakiem są wskazane. Pies tak jak i dziecko potrzebuje urozmaicenia i ciągłego ruchu, a więc musimy o tym pamiętać.

Spływ kajakiem z naszym pupilem nie będzie na pewno niczym strasznym pod warunkiem, że się do tego przygotujemy w odpowiedni sposób.