Spływ kajakiem rzeką Krutynia – sezon zbliża się wielkimi krokami…

Odliczamy dni i wypatrujemy z niecierpliwością pierwszego wiosennego słoneczka. Co roku jest to dla nas znakiem, że już niebawem rozpoczniemy przygotowania do sezonu letniego, a tym samym przygotowania do letnich spływów kajakiem rzeką Krutynią.

Chociaż przygotowanie sprzętu i kajaków wymaga od nas nie lada wysiłku to bardzo te przygotowania lubimy. Pracowity sezon przynosi nam co roku bardzo dużo radości. Jest to czas w roku kiedy Mazury tętnią życiem, a właśnie takie je kochamy!

Spływy kajakiem rzeką Krutynią to forma najpopularniejszej rozrywki, dlatego co roku przyciąga ona naprawdę sporą liczbę turystów. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ rzeka Krutynia to jedno z najpiękniejszych zjawisk natury jakie można spotkać w całej Polsce. Zadziwia ona przede wszystkim swoim dziewiczym pięknem, którego nie spotkamy w dużych miastach. Spływ kajakiem rzeką Krutynią daje ogromne możliwości bliskiego obcowania z naturą, która w tym miejscu okazała się niezwykle hojna. Ponieważ leży ona na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego umożliwia nam jednoczesne podziwianie ciekawych oraz rzadko spotykanych gatunków roślin chronionych oraz zwierząt, które nie boją się kontaktu z człowiekiem. Takich widoków z pewnością nie spotkamy w dużych i zatłoczonych miastach, a  więc jest to okazja do poznania czegoś nowego.

I chociaż niektórym się wydaje, że spływ kajakiem rzeką Krutynią nie jest dla nich, ponieważ jest to rozrywka dla osób aktywnych fizycznie, to zapewniamy, że ta forma spędzenia czasu zadowoli nawet tych którzy nienawidzą wszelkich sportów. Spokojny spływ kajakiem rzeką Krutynią to przede wszystkim doskonała okazja do relaksu na łonie natury. Po drodze mamy również możliwość zatrzymania się na piknik oraz odpoczynek od wiosłowania, którego wbrew pozorom na trasie nie ma zbyt dużo. Spokojny nurt rzeki niesie kajaki bez wykonywania zbędnego wysiłku. Po drodze możemy również skorzystać z usług pobliskich restauracji, co również będzie na trasie świetnym przerywnikiem.

Aby w całej okazałości skorzystać z udanego spływu kajakiem zapraszamy do skorzystania z usług naszej wypożyczalni.

Pomożemy Wam zorganizować swój wymarzony spływ.