Spływ kajakiem Krutynią – co warto mieć przy sobie?

Spływ Kajakiem Krutynią to zdecydowanie rozrywka dla każdego. Nie trzeba do tego posiadać specjalnych umiejętności. Wystarczy pozytywne nastawienie i chęć przeżycia wspaniałej przygody. Jest to świetna okazja do całkowitego odcięcia się od codzienności, wielkomiejskiego zgiełku i telefonów.

Przed wybraniem się na spływ kajakiem Krutynią większość zadaje sobie pytanie jak się do tego przygotować, co ze sobą zabrać i co będzie mu potrzebne. Nawet najkrótszy spływ trwa około kilku godzin, a więc w tym czasie zapewne zajdzie potrzeba do zaspokojenia jakichś potrzeb naszego organizmu. W zależności od tego jaki rodzaj spływu kajakiem Krutynią wybieramy jest lista rzeczy, których zdecydowanie nie powinniśmy zapomnieć ze sobą zabrać wybierając się na spływ kajakiem. Zazwyczaj spływy odbywają się  w miejscach, które są oddalone od cywilizacji, a więc zakup potrzebnych rzeczy może okazać się trudny. Na trasie spływu kajakiem Krutynią będziemy mijać przystanki podczas których możemy coś zjeść lub wypić jednak lepiej jest zaopatrzyć się na własną rękę. Biorąc pod uwagę fakt, iż spływ kajakiem Krutynią zazwyczaj odbywa się latem zdecydowanym niezbędnikiem na spływie będzie oczywiście woda. Jest to podstawa i bezwzględnie każdy powinien mieć przy sobie butelkę wody, którą będzie się nawadniał podczas spływu kajakiem Krutynią. Wiosłowanie jest dla organizmu wysiłkiem, a wiadomo, że podczas wysiłku musimy zadbać o właściwe nawodnienie. Jeśli woda to również jedzenie. Wszyscy wiemy, że podczas, gdy nasz organizm jest aktywny potrzebuje abyśmy dostarczali mu kalorie, które przetwarzają się w energię, której podczas spływu potrzebujemy.

Kolejnym niezbędnikiem na spływie kajakiem Krutynią jest nakrycie głowy. W upalny dzień będzie chronić nas przed szkodliwym promieniowaniem, którego nadmiar może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia. Oprócz nakrycia głowy pamiętajmy o zabraniu kremów z filtrem, które zabezpieczą naszą skórę.

Bardzo ważne są również ubrania na zmianę oraz ubrania na różne warianty pogodowe. Pogoda w Polsce zmienia się diametralnie, a więc nie wiadomo, czy nagle nie będziemy potrzebowali ubrań cieplejszych lub lżejszych. Zdarzają się również „wywrotki kajaków”, a więc nasze bagaże muszą być zabezpieczone w odpowiedni sposób przed dostaniem się wody. Jest to bardzo ważne w przypadku elektroniki, ubrań, czy dokumentów.

Pamiętajmy również o tym, aby przy sobie mieć gotówkę. W niektórych miejscach na „trasie” nie zapłacimy kartą.

W naszym wyposażeniu, o którym również musimy pamiętać planując spływ kajakiem Krutynią są:

– apteczka oraz środek przeciwko komarom,

– okulary przeciwsłoneczne,

– ubrania chroniące przed deszczem,

– okulary przeciwsłoneczne.

Odpowiednio zaplanowany i zorganizowany spływ kajakiem Krutynią sprawi każdemu mnóstwo radości i frajdy. Jest to okazja do ciekawego spędzenia czasu w bliskim kontakcie z naturą.