Który z odcinków rzeki Krutyń jest najpiękniejszy, aby wybrać go na spływ?

Spływ Krutynią to jedna z najpopularniejszych rozrywek na Mazurach. Z pewnością musi ją zaliczyć każdy kto odwiedził te wspaniałe okolice. Jest on atrakcją zarówno dla miejscowych jak i dla turystów. To doskonała forma spędzenia czasu w sposób aktywny, a przy okazji zobaczenia tego co na Mazurach najcenniejsze – przepięknej, dziewiczej przyrody. Spływ Krutynią to rozrywka zarówno dla grup jak i samotników.

Cały spływ Krutynią dzieli się na kilkanaście przeróżnych tras, o różnym stopniu trudności i zaawansowania. Niektóre z nich są polecane zwłaszcza doświadczonym kajakarzom, którzy mają doświadczenie i bez problemu poradzą sobie z trudnościami jakie można napotkać na trasie. Inne natomiast są bardzo łatwe i przyjemne i poleca się je osobom początkującym lub rodzinom z dziećmi. Jedną z takich tras, która zalicza się do tych łatwych, przyjemnych, a zarazem niesamowicie pięknych jest trasa: Krutyń – Zielony Lasek.

Jest to dość łatwa trasa, a woda przeważnie jest płytka i spokojna. Spływ kajakowy płynie tylko i wyłącznie rzeką, która jest całkowicie bezpieczna i nie ma możliwości, aby komukolwiek stała się krzywda.  Jednocześnie jest to niesamowicie piękny odcinek bogaty w przepiękne widoki, bogatą roślinność i linie brzegowe gdzie można na chwilę opuścić kajak, aby rozprostować kości. Jest to duże ułatwienie dla osób płynących z dziećmi, które jak wiadomo mogą nie wytrzymać całej trasy tylko i wyłącznie w kajaku. Jednocześnie spływ Krutynią na odcinku Krutyń – Zielony Lasek jest to jedna z najkrótszych tras, które możemy wybrać. Praktycznie nie spotkamy tam żadnych utrudnień ani niebezpieczeństw. Na trasie spotkamy również punkty gastronomiczne, gdzie można zatrzymać się, aby coś zjeść lub napić. Jest to również duże usprawnienie dla osób udających się na spływ Krutynią z dziećmi. Jak wiadomo większość milusińskich nie wytrzyma ciągłej trasy w kajaku i trzeba imać się różnych urozmaiceń, aby ukończyć spływ. Przystanki, które są utworzone na trasie kajakowej służą nie tylko dorosłym, ale także i maluchom, które mogą w tym czasie popluskać się w wodzie na piaszczystej plaży.

Spływ kajakowy jest to rozrywka, którą śmiało można polecić każdemu. Ta forma spędzenia czasu z pewnością zadowoli tych nawet najbardziej wymagających.