Kajaki w Krutyni 2021-03-08T13:04:30+00:00

Kajaki w Krutyni – najpiękniejsza atrakcja Mazur

Każdy kto chociaż raz odwiedził Mazury na pewno słyszał o jednej z najpopularniejszych rozrywek w okolicy. Mowa tu oczywiście o kajakach w Krutyni.

Krutyń jest malowniczą wioską, która znajduje się pośrodku Mazurskiego Parku Krajobrazowego. To czyni ją niesamowicie urokliwym miejscem. Na co dzień zamieszkuje ją garstka osób, jednak jest to jedna z najpopularniejszych wiosek na Mazurach.  Ma ona swój niesamowity klimat, który urzeka co roku wielu turystów. Krutyń zasłynęła właśnie dzięki kajakom w Krutyni. Co roku wioskę tą odwiedzają setki, a nawet tysiące osób, które chcą skorzystać z lokalnych atrakcji  jaką są kajaki w Krutyni. Udział w spływie kajakiem w Krutyni to okazja do spędzenia aktywnego czasu, a zarazem obcowania z piękną i dziewiczą przyrodą.

Kajaki w Krutyni to doskonała alternatywa dla osób lubiących aktywny wypoczynek jak i tych, którzy preferuje inne rozrywki. Biorąc udział w spływie możemy spędzić czas z grupą znajomych na łonie natury, podziwiając przy tym prawdziwe uroki Mazur. Całe ich piękno bowiem odkryjemy właśnie uczestnicząc w spływie kajakami w Krutyni.

Wioska Krutyń leży na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego co daje nam możliwości podziwiania ciekawych gatunków przyrody oraz zwierząt jakich nie zobaczymy w zatłoczonych dużych miastach. Pojawiające się na szlaku zwierzęta są na tyle zaznajomione z widokiem człowieka, że można nakarmić je i sfotografować. Należy jednak pamiętać przy tym, aby nie podejmować kroków przez które mogą się poczuć zagrożone.

Płynąc kajakiem w Krutyni możemy zatrzymać się na piknik lub na obiad w restauracjach znajdujących się na terenie szlaków. Jest to również dużym ułatwieniem, gdy zabieramy na spływ kajakiem w Krutyni dzieci, które często wymagają od nas częstych postojów.

Ponadto kajaki w Krutyni to świetna okazja do zawarcia nowych, ciekawych znajomości, które umilą nam udział w spływie. Kajaki w Krutyni to rozrywka, która sprawdza się nawet w przypadku tych bardzo wymagających. Odpowiednie zorganizowanie spływu z pewnością sprawi, że spędzimy miły czas w bliskim otoczeniu z przyrodą.